10.2.2013 otevřeno: 1563 x

Přerov poslal na extraligový "chvost" Kopřivnici

Opravdové střelecké hody, téměř sedmdesát gólů, viděli v souboji mezi Frýdkem a Zubřím fanoušci házené ve frýdecké hale, teprve druhé vítězství sezóny pak oslavili v Přerově. Taková byla extraligová neděle. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 17. kolo

Přerov – Kopřivnice 29:25 (13:13)
Teprve druhé vítězství vybojovali v neděli dopoledne házenkáři přerovského Sokola. V úvodu zápasu se zdálo, že domácí ovládnou zápas poměrně jasně, vždyť v 8. minutě vedli 7:2, potom se ale hostující Kopřivnice rozkoukala a poslednímu celku tabulky extraligy se rozhodla vzdorovat. Hlavně Veřmiřovský s Hojníkem nehodlali dát svou kůži lacino, a tak i přes snahu Perničky odcházely týmy do šaten za vyrovnaného stavu. Rozhodující náskok si začali domácí házenkáři budovat ve 40. minutě zápasu. Na každou branku Kopřivnice odpověděli dvěma trefami a jejich vedení nenápadně narůstalo. Přičinili se o to zkušený Kovařík, Kavka nebo Hradil, závěrečná úprava skóre na konečných 29:25 pak byla z dílny Zemánka se Skopalem. Přerov se tak po dlouhé době konečně odlepil ode dna tabulky, na které poslal právě poraženou Kopřivnici.

Nejlepší střelci Přerova: Pernička 7/2, Kavka 5, Hradil 4, Kovařík 4
Nejlepší střelci Kopřivnice: Hojník 7/5, Veřmiřovský 6, Bukovský 3, Gřes 3
sedmimetrové hody: 5/4 – 6/5, vyloučení: 5 – 7, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 159

Frýdek – Místek – Zubří 32:36 (16:21)
A chuť vítězství si připomněli i Valaši ze Zubří. V regionálním derby čtyřbrankovým rozdílem přehráli házenkáře Frýdku. Vedení se motivovaní Zubřané ujali hned v prvních minutách zápasu (3:6, 5:10) a po první patnáctiminutovce vedli už sedmibrankovým rozdílem. Pro domácí házenkáře to vypadalo na ručník a vysokou ztrátu nezvládli výrazně korigovat ani před odchodem do kabin. Do druhého poločasu nastoupili Frýdečtí koncentrovanější a se soupeřem drželi krok. Zubřany si sice nenechali odskočit dál, než na tři branky rozdílu, blíž než na čtyři góly se k nim ale také nedostali. Hes se Strackem pálili ze všech sil, na druhé straně odpovídala první linie ve složení Šlachta, Horut, Václav, Mičkal a Trifunovič. Výsledkem bylo celkem osmašedesát branek, které viděly čtyři stovky diváků ve frýdecké hale. O čtyři branky více ale padlo do sítě domácího celku, a tak Zubří přiživilo své naděje na proniknutí do „lepší“ poloviny tabulky.

Nejlepší střelci Frýdku: Hes 9/6, Strack 8, Kichner 6
Nejlepší střelci Zubří: Horut 6, Václav 6, Šlachta 5, Mičkal 5/1
Sedmimetrové hody: 7/6 – 3/1, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 420

Lukáš Frančík proměnil v suboji se Zubřím dvě střely, na vítězství to ale nestačilo.