2.2.2013 otevřeno: 1680 x

Finalisté ČP z Hranic prohráli v Lovosicích

Jarní část Tipgames extraligy odstartovala! Čtyři zápasy 16. kola už znají své výsledky. Zubří se vzdaluje účast v horní šestce, Plzeň jasně přejela Kopřivnici, stejně jednoznačně si poradila i Dukla s Přerovem.

Tipgames extraliga – 16. kolo

Lovosice – Hranice 27:22 (12:8)
Hranice vstupovaly do utkání nabuzeny středečním postupem do finále Českého poháru a s bilancí podzimního vítězství nad svým dnešním soupeřem. Zrovna ale duel, v němž se utkávají i dva velmi kvalitní brankáři, nebyl ideální pro to, aby se odehrál při nadačním kole. Branek ale nakonec diváci viděli dost a z vítězství se radovala právě „bílá“ lovosická hala. Domácí vedli po celé utkání. Rozhodující náskok si Lovosičtí vytvořili mezi 16. a 22. minutou (7:5, 12:5) a přibližně tento náskok si udrželi až do konce. Střelecky se předvedl hlavně Motl, i když jeho šest branek je spíš pod jeho zápasovým průměrem. Ve druhé půli se Hraničtí přiblížili domácím nejvíce na rozdíl čtyř gólů, a tak finalista Českého poháru nakonec odjíždí z Lovosic poražen 22:27.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 6, Brecko 4, Chroustovský 4, Landa 4
Nejlepší střelci Hranic: Čadra 6, Rachač 4, Šíra 4
Sedmimetrové hody: 1/1- 1/1, vyloučení: 5 – 5 (přímá ČK Bajgar), rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 820

Dukla – Přerov 36:22 (18:8)
Oproti vyrovnanému utkání na severu Čech měl duel hraný v Praze zcela jasného favorita. A Pražané to dokazovali od samého začátku zápasu. Už v 10. minutě vedli 7:2, o sedm minut později 12:3. Přerované často nemířili přesně a to, co zamířilo do sítě, pohotově likvidoval Petržala. Po pěti minutách od návratu ze šaten byl rozdíl mezi týmy deset gólů a Dukla přešla do tréninkového tempa. Syřínek s Kotrčem byli při chuti, do střeleckého zápisu ale na straně Dukly promluvili s výjimkou brankářů všichni hráči zápisu. Mezi 36. a 42. minutou pak sedm přesnými střelami Dukla ještě zvýšila svůj náskok (27:11) a to už Hanáci dokázali jen korigovat. Dukla si tak připsala dva povinné body a v tabulce přeskočila Hranice.

Nejlepší střelci Dukly: Syřínek 7, Kotrč 6, Mráz 4
Nejlepší střelci Přerova: Kovařík 4, Pernička 3, Skopal 3, Kavka 3
Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 100

Zubří – Jičín 20:28 (10:14)
Snad všichni fanoušci valašského klubu mají ještě v živé paměti den, kdy zavítali jičínští do Zubří naposledy. Tehdy slavili Zubřané titul, nehledě na výsledek tradičně vypjatého měření sil mezi oběma tradičními kluby. Naopak dnes to byli hráči Jičína, kdo na tom byl před utkáním výrazně lépe. Zubří na osmé příčce ztrácelo na čtvrtý Jičín pět bodů a prohra by ho od elitní šestky opět vzdálila. A Zubří začalo ztrácet na Východočechy hned v samotném úvodu (0:3) a tři až čtyři góly ztráceli Valaši na Jičín po celý poločas. Navíc si mezi 36. a 42. vybralo Zubří slabou chvilku a náskok Jičína narostl na šest gólů (15:21). Toto manko už Zubří nezkorigovalo a Jičín si odváží z Valašska jisté vítězství 28:20.

Nejlepší střelci Zubří: Dědek 5, Václav 4, Mičkal 4
Nejlepší střelci Jičína: Vocásek 7, Král 7/1, Babák 5
Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/1, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 700

Kopřivnice – Plzeň 26:38 (12:23)
Na novém hřišti přivítali předposlední Kopřivničtí lídra extraligové tabulky z Plzně. Z týmu, jehož fanouškem a věrným fotografem je právě otec myšlenky spolupráce mezi Nadací pro transplantace kostní dřeně a házenkářských týmů, pan Hynek Sladký. A pro plzeňský celek, byť oslabený odchodem kanonýra Bečváře, byl zápas zcela jasnou záležitostí. Už o poločase vedli vysoko, devítibrankovým rozdílem. Za dalších patnáct minut ještě narostla ztráta Kopřivnice a domácí házenkáři ani neměli sílu proti silnému soupeři manko stahovat. Dvanácti brankovým rozdílem pak utkání skončilo a Plzeň tak potvrdila svoji pozici vedoucího týmu extraligy.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Reček 7, Hojník 7/5, Krejčiřík 7

Nejlepší střelci Plzně: Linhart 12/1, Tonar 5, Horký 5

Sedmimetrové hody:, vyloučení: 4 – 7 (ČK Linhart, přímá ČK Pohlmann), rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 180