30.1.2013 otevřeno: 1990 x

Lovosice pohár neobhájí, finalisty jsou Hranice a Jičín

Známe finalisty letošního ročníku Českého poháru. Lovosice nestačily na soupeře z Jičína a obhajoby trofeje tak nedosáhnou. Do finále nepromluví ani Dukla. Pohár pro vítěze zvednou nad hlavu házenkáři Jičína nebo Hranic.

Český pohár mužů – semifinále

Hranice – Dukla 29:24 (17:11)
Do semifinále Českého poháru se Dukla probojovala přes aktuálního lídra Tipgames extraligy, Plzeň, Hranice pak přes vedoucí tým druhé nejvyšší soutěže, prvoligový Zlín. V extralize se už oba semifinalisté utkali dvakrát, hned v prvním kole byly úspěšnější Hranice (Hranice – Dukla 30:29), před Vánoci Dukla Hranickým v utkání, v němž nepadlo mnoho branek, porážku oplatila (Dukla – Hranice 19:15). A střídání výher pokračuje, ve středu večer se v semifinále Českého poháru radovaly z vítězství opět Hranice. Ty táhl střelecky hlavně Galus. Z jeho ruky padl do sítě Pražanů první gól a na něj pak šňůrou šesti branek navazovali Čadra s Rachačem a Stržínkem (7:2). Ve 20. minutě prohrávali už Pražané, jejichž soupiska byla pro semifinálový duel prakticky kompletní, už rozdílem sedmi gólů (12:5) a před odchodem do šaten manko zkorigovali jen mírně. Do druhé půle vstoupili Dukelští lépe. Kotrč s Krupou korigovali na 16:19, blíž než na rozdíl tří, čtyř gólů k Hranickým se však ne a ne dostat. Na začátku poslední pětiminutovky se však přece jen dotáhla Dukla na 24:26, poslední tři branky ale padly do její sítě a Pražané už na to nezvládli odpovědět. Prvním finalistou se tak stal aktuálně třetí celek interligové tabulky, Hranice.

Nejlepší střelci Hranic: Galus 9/4, Stržínek 5, Tůma 4, Šíra 4
Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 7/2, Mráz 5/2, Krupa 3
Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/4, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 150

Jičín – Lovosice 30:24 (13:11)
Prestižní a emocemi nabitý souboj se odehrál u lesa Řáholce a o druhém finalistovi se v něm rozhodlo poměrně záhy. Domácí do utkání vlétli s velkou energií a po dvanácti minutách hry vedli vysoko 8:2. Ve 20. minutě se ale Lovosičtí zvedli a i bez Berky stáhli zásluhou Brecka, kterému sekundoval Motl, ztrátu na 10:11. Do kabin tak oba celky odcházeli za těsného stavu. Ve třetí čtvrtině hrací doby ale Jičínští nenápadně opět zvyšovali svůj náskok, když hřišti dominoval Král, toho pak v posledních minutách vystřídal ve střelecké kadenci Vocásek a dvě minuty před koncem oba celky dělilo propastných devět gólů. Nelichotivé skóre upravili do přijatelnější podoby Brecko se Sýkorou a o trofej se tak s Hranicemi popere Jičín.

Nejlepší střelci Jičína: Král 10/3, Vocásek 6, Kraus 5
Nejlepší střelci Lovosic: Brecko 9, Motl 7, Krahulík 2, Chroustovský 2
Sedmimetrové hody: 3/3 – 0/0, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 410

Šampaňské letos budou chladit házenkáři Hranic a Jičína, Lovosičtí si toto letos nezopakují. Kdo si sekt ale nakonec vypije z poháru a kdo na žal?