15.1.2013 otevřeno: 3201 x

Ve čtvrtfinále ČP Zlín a sedm extraligových týmů

Již o nadcházejícím víkendu jsou na programu některá čtvrtfinálová střetnutí Českého poháru mužů, v němž nechybí loňský vítěz této soutěže, HK A.S.A. Město Lovosice.

Uplynulé dny rozhodly (a to nejen na palubovce) o složení čtvrtfinálových dvojic Českého poháru, ve kterých měly díky osmifinálovým předehrávkám zajištěnou účast Jičín a Brno. O víkendu je doplnili mj. lídr TGE 2012/13 z Plzně i obhájce vítězství v Českém poháru z Lovosic.

Hráči Lovosic zvládli zápas ve Strakonicích, který se hrál ve výtečné atmosféře. Tu si užívaly oba týmy. Jihočeši se divákům za podporu odvděčili výborným výkonem a s letošním ročníkem Českého poháru se rozloučili se vztyčenou hlavou.

Plzeň postoupila do další fáze bez boje, protože její třeboňský soupeř nemohl vzhledem k chřipkové epidemii k duelu nastoupit a utkání tak skončilo kontumací 10:0 ve prospěch Západočechů. Severočeši pak uspěli na půdě Strakonic, tedy nováčka 1. ligy, který je aktuálně na velice příjemné šesté pozici prvoligové tabulky. Strakonice hnány podporou zcela zaplněné haly (350 diváků) držely s favoritem krok, ale Lovosice si i bez Motla kontrolovaly několikabrankový náskok, který si přes snahu domácích udržely až do konce utkání (26:31, po poločase 12:16).

Obdobným rozdílem zvítězila také Dukla Praha na půdě pražského Chodova, ale domácímu týmu se favority podařilo dostat ještě pod větší tlak a v poločase dokonce vedl (22:27, po poločase 11:10)! Poločasové vedení nakonec prvoligový tým nedokázal dotáhnout do konce – na rozdíl od Zlína, který ve valašském derby udolal Zubří 26:24 (14:10). Úřadující Mistři ČR nastoupili bez další skupiny hráčů, která jejich kádr opustila nebo opouští v aktuálním přestupovém termínu (Jurka, Kulišťák, Třeštík a Vyjídák) a také čtveřice zraněných hráčů (Večeřa, Randýsek, Mičkal a Šustáček ). Logicky tak nestačili tlaku ambiciózních domácích, které střelecky táhla někdejší opora Zubří a loňská střelecká hvězda Přerova i Holešova, Robert Plšek (v sezóně 2011/12 vsítil Plšek 395 branek!).

Strakonice - Lovosice 12. ledna 2013 26:31 (12:16) ZDE
Frýdek-Místek - Hranice 13. ledna 2013 31:39 (15:20)
ZDE

Došlo rovněž na dva duely extraligových týmu. První z nich se odehrál v pátek v Přerově a v souboji posledního s předposledním týmem TGE 2012/13 byli úspěšnější hosté z Kopřivnice. Jednalo se o nejvyrovnanější ze všech osmifinále a jeho rozuzlení přinesly až poslední vteřiny hrací doby. V nich nejprve za nerozhodného stavu 32:32 nevyužili domácí rychlý protiútok, aby se Perničkova střela odrazila do rukou hostujícím hráčům, kteří na druhém konci hřiště našli pasem Adama Rečka. Mladá spojka šest vteřin před koncem poslala nekompromisní ranou Kopřivnici do čtvrtfinále a rozesmutnila tak i předsedu přerovského Sokola, Richarda Bučka. „Měli jsme problém na postu brankáře, protože Štolcar je pracovně v zahraničí, aktuální dvojka Vydra už v poháru nastoupil za mateřskou Velkou Bystřici a třetí brankář je zraněný. Chyběl nám také Kovařík, a přesto jsme neodehráli špatný zápas. Vítězství nás mohlo psychicky nakopnout do jarní části extraligy, ale místo toho jsme v koncovce zažili hořké zklamání,“ řekl nám po utkání Buček. V dresu Kopřivnice vedle Rečka střelecky zazářil i ještě mladší Patrik Fulnek (ročník 1995). Ten se postaral o čtyři z posledních šesti branek svého týmu!

Celý osmifinálový program pak zakončila repríza loňského semifinále mezi Frýdkem-Místkem a Hranicemi. Stejně jako v 7. extraligovém kole letošního ročníku s přehledem dominoval hostující Cement, který atakoval čtyřicítku vstřelených branek a zvítězil rozdílem osmi gólů. Ve čtvrtfinále zamíří Hranice do Zlína, obhájci triumfu z Lovosic pocestují do Brna. Kopřivnice bude moci využít domácího prostředí proti Jičínu, který dokázala potrápit v rámci 3. kola TGE 2012/13 a nejvíce pozornosti bude poutat zápas v Praze, kde se na palubovce Dukly představí Plzeň. Semifinále je na programu ve středu 30. ledna, finálový dvojzápas proběhne na konci března.