23.12.2012 otevřeno: 2288 x

Extraligový rok uzavřela vítězství Plzně a Brna

Poslední letošní extraligové body jsou rozděleny, pozice v tabulce pro přezimování také. Příjemný vánoční dárek si nadělili házenkáři Plzně, kteří v bojovném utkání porazili Duklu a vybojovali tak průběžnou první příčku, a házenkáři Králova Pole, kteří vítězstvím v Přerově odsoudili Hanáky k přezimování na posledním místě. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga - 15. kolo

Plzeň – Dukla 25:23 (14:8)
Pohyblivý a dobře kombinující mladý plzeňský tým dokázal hned v úvodu přehrávat obranu Dukly a na druhé straně dlouho odpovídal jen Šůstek. Střelci z Prahy často ztroskotávali na výborném Motlíkovi (5:3 v 8. minutě). V 10. minutě ale v k velké nevoli naplněné plzeňské haly poslali zkušení mezinárodní rozhodčí Opava s Válkem Plzeňské do čtyřech. Tuto situaci však Západočeši zvládli. Dukla ani jednou neskórovala. O co víc střeleckých pokusů zlikvidoval Motlík, o to víc míčů z poza svých zad tahal Rangl, který dnes z počátku musel zastoupit Petržalu, kterého trápí zdravotní problémy. Za stavu 9:5 na konci 18. minuty tak trenér Pauza bral oddechový čas. Ani to ale Duklu nenakoplo. Bylo to 11:5 a fanoušci byli u vytržení. Rangla pak přece jen vystřídal Petržala, ani on ale dukelskou síť dostatečně často neuhájil (24. minuta 13:6). První poločas vyhráli domácí 14:8. Do druhého poločasu ale rozhodně nenastoupila Dukla rezignovaně a začala ukrajovat z náskoku Plzně. Plzeňští se však stále drželi ve vzdálenosti tří až čtyř branek. I ve druhé půli se na straně Plzně hodně vylučovalo. Navíc vynikal výborný mladíček Konšel. Poslední desetiminutovku začínali Plzeňští se šestibrankovým náskokem a byla pěkně vypjatá. Hned na jejím začátku viděl červenou kartu Kust. Poslední vteřiny letošního házenkářského roku pak měly být v Plzni dramatické. Na začátku 59. minuty snížil Kotrč na rozdíl jediného gólu (24:23), trenér Šetlík bral time, nervy na uzdě pak udržel Horký a právě pětadvacátou branku Plzně v síti Dukly pak stvrdil ještě výborným zákrokem Motlík. V posledním letošním zápase tak Plzeň vyhrála nad Duklou 25:23 a zimní přestávku stráví na čele extraligové tabulky, zatímco Pražany přeskočí v tabulce Hranice.

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 7/3, Horký 4, Kust 3
Nejlepší střelci Dukly: Konšel 9/2, Kotrč 7, Šůstek 4
Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/6, vyloučení: 11 (ČK Bečvář, přímá ČK Kust) – 8 (ČK Sviták), rozhodčí. Opava, Válek, diváků: 610

Přerov – Brno 24:26 (15:13)
Dlouho to vypadalo, že Přerov přece jen snad nebude tím nešťastníkem, který se až do druhého února bude dívat na extraligovou tabulku s vědomím, že poslední příčka patří jemu. Ještě o poločase za stavu 15:13 se zdálo, že tenhle černý Petr zůstane v rukách Kopřivnice. Od přibližně 15. minuty totiž Hanáci diktovali tempo v utkání proti týmu, který se letos na podzim dlouho držel na špičce tabulky a i dnes je v tabulce vysoko nad domácím celkem. Zkušení brněnští házenkáři převzali otěže utkání pak ve 36. minutě, kdy Barabáš s Hastíkem a Dostalíkem šesti brankami v řadě otočili nepříznivý vývoj a na dalších téměř dvacet minut ovládli směřování zápasu. Sedm minut před koncem ale vyrovnání na 23:23 zařídil Mužík a podobně jako v Plzni, i tady se schylovalo k dramatickému závěru. Ten ale tady zvládli lépe hosté. V poslední minutě dobře mířil Komárek a šestadvacátou brankou uzavřel v posledních vteřinách skóre zápasu svou jedinou brankou v utkání Klačo.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 6/3, Zemánek 4, Mužík 4
Nejlepší střelci Brna: Dostalík 5, Barabáš 5, Hastík 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 8 – 6 (přímá ČK Dostalík), rozhodčí: Halada, Točík, diváků: 238