15.12.2012 otevřeno: 2391 x

Drama v Lovosicích skončilo dělením bodů

Čtrnácté kolo sice zamíchalo extraligovou tabulkou, ovšem asi méně, než by leckdo čekal. Přerov se ani tentokrát neodlepil ode dna tabulky, Jičín převálcoval Kopřivnici a Dukla si podobně snadno poradila s Frýdkem. Výborné drama ale sledovali diváci v Lovosicích, kde Zubří v posledních dvou minutách přišlo o bod. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga - 14. kolo

Dukla – Frýdek – Místek 28:22 (14:8)
Předvánoční házenkářské období vrcholí a každý tým se snaží vylepšit před vstupem do nového roku své postavení v tabulce. Není divu, vždyť na tabulku v podobě, jakou bude mít večer 23. prosince, budou hráči a funkcionáři klubů koukat na svých webových stránkách nebo stránkách Českého svazu házené až do 2. února. Předposlední příležitost ulovit nějaké letošní body měla dnes Dukla. S aktuální pátou příčkou v ambiciózním klubu jistě nejsou spokojeni a předposlední Frýdek se zdál být ideálním soupeřem pro spravení chuti. A zdání tentokrát nezklamalo. Domácí se ujali vedení hned s úvodem utkání (7. minuta 5:1), dobře bránili a obranu tvrdil brankář Petržala. I na druhé straně se ale pěknými zákroky blýskl Šoltés, avšak Dukelští se častěji dostávali do střeleckých pozic, a tak o poločase vedli šestibrankovým rozdílem 14:8. Střelecky při chuti byl Mráz, doplňovali ho Kotrč s Šůstkem. Dyba s Kichnerem se snažili odpovídat, řada jejich zakončení ale nenašla cestu do branky, a tak byl nejlepším střelcem první půle v dresu Frýdku Kalous. Ve druhém poločase hned na začátku Dukla navýšila svůj náskok na deset gólů (20:10). Hostujícímu celku se ale povedla korekce na pětibrankový rozdíl 20:25, do konce ale zbývaly už jen tři minuty hry. V nich si domácí nejenom náskok pohlídali, ale dokonce ho opět navýšili na konečných šest gólů.

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 8, Mráz 5/1, Šůstek 4
Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 6, Kichner 5, Kalous 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3, vyloučení: 5 – 4, rozhodčí: Kozler,Vaník, diváků: 120

Karviná – Přerov 30:24 (14:9)
I Přerov by se jistě před zimní přestávkou chtěl odlepit ode dna tabulky, v Karviné to ale měl víc než těžké. Několikrát mu sice dobře zafungovala spolupráce Tiller – Kovařík, v obraně se opírali o Štolcara v bráně, střelecky se dařilo Kavkovi, domácí si ale hned od úvodních minut drželi alespoň minimální náskok. Střelecky se prosazoval hlavně Ondřej Meca, Vančo a Petrovský a do šaten odcházeli Přerovští s pětibrankovým mankem. To mohli ve druhém poločase hned několikrát snížit na tři branky, vždy ale zaváhali a rozjetí Karvinští si vzali náskok zpět. V poslední desetiminutovce Přerov marně bušil do karvinské zdi, každá neúspěšná střela znamenala smrtící rychlý útok domácích, a tak se konečné skóre zastavilo až na 30:24.

Nejlepší střelci Karviné: Vančo 8, Petrovský 7, Meca O. 7
Nejlepší střelci Přerova: Kavka 9/3, Kovařík 5, Mužík 4
Sedmimetrové hody: 1/0 – 3/3, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 480

Vala versus Kovařík.

Foto Ivo Dudek

Lovosice – Zubří 32:32 (16:16)
Na osmé příčce se jistě nelíbí ani Zubřanům, stejně tak Lovosice chtěly body, aby udržely kontakt s vedoucí Plzní. A od začátku drželi vedení na své straně právě domácí. V 10. minutě vedli 7:4, o patnáct minut později ale bylo vyrovnáno a remíza svítila na ukazateli skóre i o přestávce. Ve druhém poločase už ale častěji tahali za kratší konec domácí. Na začátku poločasu neproměnil Motl sedmičku, naopak Šlachta, Jurka, Bechný a Horut poslali valašský tým do tříbrankového vedení a pak už Lovosice stále jen dotahovaly zuberský náskok. V závěru podržel Valachy důležitými zákroky brankář Orság a Šlachta v posledních minutách duelu doslov zářil, když udržoval odstup Zuberských stále na třech až čtyřech gólech. Lovosičtí ale v závěru ukázali, že nedovolí Zubří vyloupit jejich pevnost dokonale. Jejich závěr byl zdrcující. Čtyřmi brankami v řadě změnili stav utkání z 28:32 na 32:32, vyrovnávací branku vstřelil Škvařil. To Lovosičtí stihli za pouhé dvě minuty, hráli vabank! Takový obrat rozhodně na konci 58. minuty nikdo nečekal.

Nejlepší střelci Lovosic: Škvařil 8, Motl 5, Chroustovský 5
Nejlepší střelci Zubří: Jurka 8, Bechný 7/1, Šlachta 5
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 810

Házená není sport pro bolestínky (Libor Hanish).

Jičín – Kopřivnice 29:21 (14:11)
Oproti dramatickému utkání plnému zvratů, které sledovalo osm stovek diváků v Lovosicích, viděli návštěvníci geograficky ne až tak vzdálené jičínské haly poměrně jednoznačně se vyvíjející utkání. Kopřivnice udržela krok s Jičínem do 10. minuty, pak se ještě k odskakujícímu soupeři přiblížila v 18. minutě (10:9), dál už ale diktovali tempo domácí a o poločase vedli tříbrankovým rozdílem. Rozhodujícím momentem utkání pak byl nástup do druhého poločasu. Ten Kopřivnice zaspala. Na šest branek v řadě, které do její sítě nasypali Babák s Králem, nenašla odpověď a rázem to tak bylo jednoznačných 20:11. V posledních třech minutách se ještě hostující celek vzmohl k odporu, když se dvakrát v rychlém sledu trefil Jan Stanislav, to už ale bylo pozdě na zásadnější korekci výsledku a Kopřivnice tak podlehla Jičínu o osm gólů.

Nejlepší střelci Jičína: Babák 8/1, Bareš 6, Král 5
Nejlepší střelci Kopřivnice: Veřmiřovský 4, Krejčiřík 4, Střelec 2, Gřes Jiří 2, Reček 2, Stanislav 2, Gřes Jan 2
Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1, vyloučení: 5 – 4 (přímá ČK Gřes Jiří), rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 690

Souboje s obranou Hanáků nejsou nikdy jednoduché, dnes obranu Přerova tvrdil Kopal.