12.12.2012 otevřeno: 1389 x

Brno potřetí remizovalo, bod si domů veze Plzeň

Ani v předposledním letošním zápase nevybojovali královopolští házenkáři vítězství. Lídr extraligové tabulky, Plzeň, uloupil na jižní Moravě alespoň bod.

Tipgames extraliga – 14. kolo, předehrávka

Brno – Plzeň 20:20 (7:7)
Poslední domácí zápas a třetí remíza v řadě. To přinesl středeční podvečer brněnským házenkářům. Chuť vítězství už Královopolští skoro zapomněli, naposledy vyhráli nad Kopřivnicí v osmém kole. V předehrávce 14. kola remizovali s Plzní, aktuálním lídrem tabulky. Vyrovnané skóre ukazoval ukazatel už o přestávce, což zcela odpovídalo hře, kterou oba celky předváděly. Navíc diváci viděli jen chudých sedm branek na každé straně. Hra obou mužstev byla pasivní a obě strany si hlídaly, aby soupeř neodskočil více jak o dvě branky. Co prošlo na brankoviště, likvidovali brankaři. Přetahovaná pokračovala i ve druhé půli. Jen branek trochu přibylo. Na straně domácích se ale stejně jako v první půli dokázali prosazovat jen Dostalík s Mičolou, to střelecky zápis Plzně byl o něco vyrovnanější. Tím, kdo v závěru musel dotahovat dvoubrankový náskok soupeře, byli nakonec domácí házenkáři. V poslední minutě udržel nervy na uzdě Mičola a právě jeho zásluhou vybojovali Královopolští alespoň bod.

Nejlepší střelci Brna: Dostalík 8/3, Mičola 6/2, Paseka 3
Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 7/1, Tonar 4, Blecha 3
Sedmimetrové hody: 8/6 – 1/1, vyloučení: 0 – 4, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 400

Kust nastřílel Brňanům dvě branky. Na snímku v souboji s obranou Karviné (13. kolo).