9.12.2012 otevřeno: 1890 x

Frýdek sahal po prvním letošním vítězství, nakonec se o body dělil s Brnem

Moc nechybělo a Frýdek dnes vybojoval první letošní vítězství. S jeho ohromnou bojovností a nasazením podpořenými skvělým výkonem frýdeckého brankáře Šoltése se trápící se Královopolští vyrovnávali jen těžko. Utkání ale nakonec skončilo dělením bodů.

Tipgames extraliga - 13. kolo

Frýdek – Místek – Brno 27:27 (10:13)
Brno se přijelo do Frýdku poprat o vítězství, které by je dostalo zpět mezi špičku extraligové tabulky. Dostalík s Hastíkem se vrátili do frýdecké haly, ovšem v dresu soupeřícího Brna a v prvních minutách jakoby se hrálo bez obran. Branka stíhala branku. Na začátku střelecky držel Frýdecké Dyba, kvalitně ale doplnili tým i mladí frýdečtí házenkáři, mezi které patří například mládežnický reprezentant Mynář. I v oslabení se dokázali domácí udržet v kontaktu se soupeřem z Brna a dokonce šli do vedení. Pěknými zákroky přispívali svým týmům i oba brankáři Šoltés s Bavlnkou. V prvních minutách byli domácí lepší, ale technické chyby a neproměňované brejky je zlomily a v závěru poločasu strhli vedení na svou stranu hostující házenkáři, do šaten si Jihomoravané odnášeli tříbrankový náskok. Po poločase ale vtrhli domácí na Brno s obrovskou silou a jen díky Bavlnkovi nevyhráli první pětiminutovku Frýdečtí 5:0. Brnu nedovolili domácí ani využít přesilovku. Domácí pak ještě vyrukovali s osobní obranou na Hastíka a ve 40. minutě šel Frýdek v oslabení znovu do vedení (18:16). Brno se šlo poradit. Šoltés v brance čaroval, ale i tak bylo ve 49. minutě vyrovnáno (22:22). Potom opět tahali za delší konec hosté, pět minut před koncem zápasu ale viděl Klačo červenou kartu za zásah do obličeje brankáře Šoltése při sedmimetrovém hodu. I v oslabení ale Brňané stále vedli o branku. Na začátku poslední minuty ale Dyba vyrovnal na 27:27 a pak po faulu Ungera dohrávali domácí v oslabení. Po sedmičce Hastíka, kterou si ale kouzelník Šoltés pohlídal a Hastík pak za sražení obránce dostal přímou červenou, se síly na hřišti opět vyrovnaly a Frýdek měl na dosah první domácí vítězství. Frýdečtí střelci ale v posledních vteřinách ztroskotali na Bavlnkovi a utkání tak skončilo za stavu 27:27.

Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 9/1, Kichner 8/2, Unger 4
Nejlepší střelci Brna: Zima 7, Hubáček 4/1, Dostalík 4, Hastík 4
Sedmimetrové hody: 4/3 – 8/3, vyloučení: 5 – 4 (přímá ČK Klačo, Hastík), rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 295

Momentka z utkání F-M versus Brno.

Foto Zdeněk Šrubař

Hranice – Kopřivnice 33:28 (17:13)
Regionální derby se neslo ve znamení snahy domácích hranic přeskočit v tabulce Duklu a udržet kontakt s vyrovnanou špičkou. A to se Hranickým i povedlo. Od začátku diktovali tempo a kvalitní obranou nedovolovali Kopřivnici držet vyrovnané skóre (20. minuta 12:8). Potom se ale Kopřivničtí přece jen nebezpečně dotáhli třemi brankami v řadě na 12:11, všem zkušení domácí si nakonec přece jen do šaten odnášeli pohodlný šestibrankový náskok. A právě závěrečná pětiminutovka první půle rozhodla. Přes veškerou snahu kanonýra Krejčiříka a úspěšného exekutora sedmimetrových hodů Hojníka se Kopřivnickým nepodařilo ztrátu zkorigovat. Až v úseku mezi 50. a 55. minutou se Kopřivnice dotáhla na 27:30, víc se jí ale nepovedlo. Odstup už si Hranice především rukou Magrly a Rachače pohlídaly a nakonec zvítězily rozdílem pěti gólů.

Nejlepší střelci Hranic: Magrla 9, Rachač 9, Šíra 5
Nejlepší střelci Kopřivnice: Hojník 9/6, Krejčiřík 6, Reček 4
Sedmimetrové hody: 2/1 – 6/6, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Halada, Točík, diváků: 260