8.12.2012 otevřeno: 1712 x

Dukla ani napodruhé nedokázala porazit Jičín, do čela TGE se vrací Plzeň

Dva vyrovnané poločasy a dvě vítězství domácích byly k vidění v sobotních zápasech. Zatímco v Jičíně to bylo napínavé do posledních chvil, v Plzni viděli diváci exhibiční druhou půli a návrat západočechů na čelo tabulky Tipgames extraligy.

Tipgames extraliga - 13. kolo

Jičín – Dukla 22:20 (10:10)

Do kraje legendárního loupežníka Rumcajse zavítali vojáci z Prahy. Nikoliv však aby chytili tohoto dobromyslného vousáče, ale aby jičínským házenkářům oplatili jednobrankovou porážku z podzimního druhého kola. Byl to lítý boj od prvních minut, ve kterém dominovaly obrany a oba brankáři- domácí Veverka i hostující reprezentant Petržala. Až do 20.minuty nevedl žádný ze soupeřů víc než o gól ( na 7:7 vyrovnával T .Babák), pak ale hosté využili vyloučení domácího Rychny a odskočili na 7:10. Po time-outu se ale domácí zvedli, i oni využili převahy jednoho muže v poli při vyloučení Šůstka, a dokázali do poločasu srovnat skóre (10:10). Rozhodující pro osud utlkní byly okomžiky kolem 40. minuty, kdy se domácí dostali do vedení 16:11 a ještě hráli 2 minuty dvojnásobnou přesilovku. Mnoho z ní nevytěžili a tak to byli hosté, kteří se semkli, zabojovali a postupně ukrajovali z pětibrankového manka. Na méně než dvě branky se jim ale korigovat nepodařilo. V nervózním závěru nakonec definitivně o vítězství jičínských házenkářů rozhodl jejich nejlepší hráč T.Babák, který minutu před koncem při signalizované pasivině z devítky prostřelil vše, včetně golmana Rangla, zvýšil na 22:19 a definitivně poslal Duklu domů bez bodů.

Nejlepší střelci Jičína: Babák 7, Kraus 5
Nejlepší střelci Dukly: Šik 4, Mráz 4, Piskač 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1, vyloučení: 4 – 8, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 805

Plzeň – Karviná 31:21 (13:13)

Sedmá Karviná přijela na hřiště druhé Plzně umazat něco z tříbodového rozdílu. Na lavičce hostů nahradil odsoupivšího Michaljlíka staronový trenér a manažer klubu Martin Kostelník. I ve městě piva viděli diváci velmi vyrovnanou první půli. Do vedení o dvě branky se až ve 22.minutě (9:11) dostali karvinští hráči, ale Linhart s Pohlmanem byli proti a podepřeni skvělým Mötlíkem dovedli zápas k remízovému poločasu. Druhá půle to již byla „jiná káva“. Motlík se představil v reprezentační formě, v útočné fázi naopak spadlo do sítě domácím téměř všechno, a tak se vedení Plzeňských začalo povážlivě navyšovat. Nic nepomáhaly změny obraného systému Karviné ani výměna brankáře, již ve46.minutě to bylo o pět a minutu před koncem dokonec o jedenáct branek. Divácí nadšeně aplaudovali ve stoje a jistě se už těší až den před Ježíškem přijede do Plzně Dukla.

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 7, Linhart 6, Kust 5
Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 6, Krahulec 5, Chudoba 4
Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/0, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Frieser, Frieser, diváků: 980