1.12.2012 otevřeno: 2151 x

Dukla potrápila dalšího soupeře, Hranice se v Praze trefily jen patnáctkrát

Další infarktový závěr viděli jihomoravští fanoušci Králova Pole, v Praze pro změnu sledovali diváci brankový půst, o který se opět staral Petržala. V regionálních derby bodovalo Zubří a Karviná.

Tipgames extraliga - 12. kolo

Dukla – Hranice 19:15 (8:9)
Házenkáři Hranic přijeli na Duklu povzbuzeni šťastným vítězstvím v posledním kole v Brně, ale naopak oslabeni o dalšího hráče základu Galuse. Přesto byli především v prvním poločase domácím více než vyrovnaným soupeřem. Naopak byla to Dukla, kdo musel odpovídat na jedno až dvoubrankové vedení hostů, o které se střelecky staral především Magrla se Stržínkem. Ve 26. minutě vedly Hranice dokonce 6:9, za Duklu korigoval na pouze jednobrankovou poločasovou ztrátu Kastner. Ve druhém poločase to byla úplně jiná Dukla. Aktivní, tvrdá a nekompromisní obrana dovolila hráčům Hranic za prvních dvanáct minut vstřelit jediný gól a naopak z rychlých útoků obrátit skóre (43. minuta 15:11). A protože Petržala v brance domácích čaroval až do konce zápasu a nedovolil Hranicím vstřelit víc než patnáct branek, dovedla nakonec Dukla zápas k pohodovému vítězství.

Nejlepší střelci Dukly: Kastner 5, Piskač 3, Petružela 3/3, Konšel 3, Šik 3
Nejlepší střelci Hranic: Magrla 6, Stržínek 5, Šíra 2
Sedmimetrové hody: 6/3 – 6/5, vyloučení: 10 (ČK Šůstek) – 10 (ČK Stržínek), rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 140

Brno – Jičín 26:26 (13:15)
Pokud máte problémy se srdcem a fandíte brněnským házenkářům, na jejich zápasy raději nechoďte. Brno předvádí výbornou házenou, ale po infarktovém závěru a nešťastné prohře s Hranicemi viděli diváci v hale ve Vodově ulici další nervy drásající koncovku, tentokrát v zápase s Jičínem. V prvním kole u Řáholce skončilo měření těchto celků remízou a i odveta byla velmi vyrovnaná. Celý první poločas byli ve vedení domácí, kteří měli někdy náskok i tří branek. Nicméně Jičín na konci první půle svou hru velmi zpřesnil a nakonec to byli právě hosté, kteří odcházeli do kabiny spokojenější (13:15). I druhý poločas byl velmi vyrovnaný, ani jeden celek se nedostal do víc než dvoubrankového vedení. Devadesát vteřin před koncem se za vyrovnaného vztahu blýskl skvělým reflexním zákrokem proti střele z pivota domácí gólman Bavlnka, z následného útoku dostal domácí do vedení střelou z pravého křídla Barabáš. Posledních pětatřicet vteřin se dohrávalo ve čtyřech mužích v poli na obou stranách, čehož dokázal Jičín využít, a tak i odveta na jižní Moravě skončila „křížkem“.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 7/3, Dostalík 6, Klačo 4, Hastík 4
Nejlepší střelci Jičína: Babák 9/1, Kraus 5, Král 4/1
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2/, vyloučení: 7 (ČK Hastík) – 7 (přímá ČK Naimann), rozhodčí: Hajek, Macho, diváků: 400

Karviná – Frýdek – Místek 40:29 (18:15)
Další severomoravské derby bylo k vidění na palubovce Karviné, kam zavítal jedenáctý Frýdek – Místek. Od začátku bylo vidět, že se oba týmy velmi dobře znají a v obou celcích nastupuje velké množství mladých hráčů. Zápas se hrál ve vysokém tempu a padalo velké množství branek. Skóre bylo vyrovnané až do 24. minuty a stavu 13:13, pak se přece jenom domácí utrhli a do šaten šli s tříbrankovým náskokem. Celý druhý poločas se snažil Frýdek držet pod osobním dohledem Petrovského, ale Karvinští se s tím dokázali v pohodě vyrovnat. Naopak začali domácí Frýdecké přehrávat ve všech činnostech a navyšovali skóre až na dvanáct branek rozdílu (55. minuta Chudoba 37:25). A protože hosté v závěru rezignovali, byla z toho nakonec střelnice, kterou uzavřel čtyřicátou brankou ze sedmičky Dudek.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 8, Vančo 7, Meca O. 6
Nejlepší střelci Frýdku: Kichner 6, Kalous 5, Dyba 4
Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 520

Petrovského Frýdečtí bránili, ale neubránili. Osmkrát.

Foto Ivo Dudek

Kopřivnice – Zubří 26:32 (13:18)
Osmé Zubří přijelo na palubovku sousedů z Kopřivnice s touhou zvítězit a odrazit se k ataku na vyšší patra tabulky. Kopřivnice je soused nejen regionální, ale i tabulkový, neboť před tímto zápasem měli domácí čtyři body a seděli na devátém místě tabulky. Zápas byl vyrovnaný jen v první dvacetiminutovce (20. minuta 8:8). Poté hosté zpřesnili obranu, donutili Kopřivnické k sérii chyb a z rychlých útoků je trestali. V této činnosti vynikal kdo jiný než reprezentant Jurka, a tak to bylo ve 26. minutě už 9:16 a domácím se s vypětím všech sil podařilo pouze korigovat na poločasový rozdíl pěti branek. Pokud někdo čekal, že ve druhé půli Zubřané svého soupeře dorazí, byl zklamán. Naopak obětavě hrající domácí poctivou hrou a velkým nasazením ukrajovali z náskoku Valachů (50. minuta 23:26). Následujících pět minut bylo pro výsledek zápasu rozhodujících. Oba celky totiž měly řadu příležitostí, ale ani na jedné straně branka nepadla. Toho nakonec využili přece jen ve svůj prospěch trochu zkušenější hosté, aby v poslední pětiminutovce dovedli utkání k přesvědčivému vítězství.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Hojník 6/4, Gřes 5/2, Střelec 4

Nejlepší střelci Zubří: Jurka 13/3, Dědek 4, Hub 3, Horut 3, Aspiridis 3

Sedmimetrové hody: 6/6 - 4/4, vyloučení: 6 - 8, rozohodčí: Novotný, Samek, diváků: 580

Karviná nakonec přejela Frýdek-Místek rozdílem třídy. Třemi góly se na tom podílel i Krahulec.