Trápení Zubří na Dukle: První gól v sedmnácté minutě

Dlouho tentokrát trvalo Zubřanům, než se rozkoukali na horké půdě jejich téměř tradičního dlouholetého rivala, pražské Dukly. Ztrátu už nedotáhli. Dva body naopak vezou z Karviné Jičínští.

Tipgames extraliga – 11. kolo

Dukla – Zubří 28:22 (15:5)
Šestnáct minut a ani jedna úspěšná trefa. Takový byl úvod zápasu, který viděla hala na pražské Ruzyni, ze strany hostujícího Zubří. Petržala by neprůstřelný a jeho zákroky využívali Dukelští k tomu, aby plnili zuberskou síť (10:0). Střeleckou nemohoucnost Valachů přerušil až v 17. minutě svou jedinou brankou v zápase Bechný, do konce prvního poločasu se ale zubří trefilo jen pětkrát. Druhá půle už byla o poznání vyrovnanější, když v 50. minutě snižoval na 16:21 Třeštík. Minutu před koncem dělily týmy jen čtyři branky, Dukla ale dohrávala zápas v poklidu. Pěti brankami se blýskl mladičký Konšel v domácím dresu, sekundovali mu Kastner se Šůstkem. Reprezentant Jurka sice překonal Petržalu sedmkrát, k ničemu víc, než ke korekci děsivé poločasové ztráty ale svůj celek nedotáhl.

Nejlepší střelec Dukly: Šůstek 5, Konšel 5, Kastner 5
Nejlepší střelkyně Zubří: Jurka 7, Vyjídák 3
Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/1, vyloučení: 6 – 4, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 170

Takhle bojoval v jarní nadstavbě Petržala v pekle "Srdcemzubřanů", dnes naopak připravil v Ruzyni peklo Zubřanům.

Foto Alex Wipf (jaro 2012)

Karviná – Jičín 23:29 (11:12)
Dva body vezou z Karviné jičínští házenkáři. Ti se vedení ujali v 16. minutě a už se ho nevzdali. První poločas byl maximálně vyrovnaný, v tom druhém se postupně začali Východočeši soupeři vzdalovat. Na začátku poslední čtvrtiny zápasu byl náskok Jičína čtyřbrankový, o pět minut později už šestibrankový, když se několikrát za sebou trefili Michal a Tomáš Babákovi. Náskok už si pak hosté udrželi. Domácím házenkářům se nedařilo poprat se s obranou hostí a neproměňovali ani těžce vybojované šance.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 6, Meca 5, Vančo 4
Nejlepší střelci Jičína: Babák T. 5, Kvasnička 5, Babák M. 3, Naimann 3
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1, vyloučení: 5 (ČK Meca) – 7, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 770

Hanisch v souboji s Weintrittem objektivem Ivo Dudka.