11.11.2012 otevřeno: 2398 x

V Přerově zasvítila čtyřicítka, znamenala pro Hanáky první body

Nejvíce branek dnes padlo v Přerově, odkud také poputuje na konto Nadace pro transplantaci kostní dřeně nejštědřejší příspěvek. Jen Kavka se trefil šestnáctkrát. V televizním utkání v napínavém souboji porazila Plzeň Jičín.

Tipgames extraliga - 9. kolo

Plzeň – Jičín 25:22 (13:13)
Deváté kolo Extraligy je kolem, ve kterém každá branka, která padne do kterékoliv sítě na extraligových palubovkách, znamená finanční příspěvek pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně. Symbolicky tak v tomto kole dostal prostor v televizním přenosu duel mezi Jičínem a Plzní. Fanouškem západočeské házené je totiž právě autor myšlenky spolupráce Českého svazu házené a Nadace, pan Hynek Sladký.
A utkání se příhodně neslo v rychlém tempu, kde jedna útočná akce stíhala druhou. Už po pěti minutách to bylo 3:3. V úvodu spolu střelecky soupeřili hlavně Babák s Bečvářem, úspěšnější byl ale dlouho tým Východočechů. Ve druhé půli první třicetiminutovky byl zápas velmi vyrovnaný. Hrálo se gól na gól. Když ve 24. minutě proměnil Babák svou třetí sedmičku, bylo to 10:10. V posledních minutách poločasu pak dotahovali jednobrankovou ztrátu povětšinou Jičínští, na přestávkových 13:13 vyrovnával v dresu hostů Drbohlav. Hned v úvodu druhé půle šli Plzeňští do dvoubrankového vedení. Ve 43. minutě už dělily týmy čtyři branky (21:17). Jičínským se nedařilo prosazovat se na západočeskou obranu a domácí házenkáři si udržovali čtyřbrankové vedení. Sedm minut před koncem se ale Jičín dostáhl na rozdíl jen dvou branek a následně i v oslabení ukrojil z plzeňského náskoku ještě branku (22:21). Zbývalo šest minut do konce, bylo vyrovnáno a domácí lavička brala time. Tonar pak dvěma rychlými brankami vrátil náskok do rukou domácích házenkářů a Motlík přispěl zkušeným zákrokem. Jičínským už se nepodařilo zvednout. Jiskřičku naděje vykřesával jen Kurial. Nakonec ale Plzni patřilo tříbrankové vítězství.

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 7/1, Tonar 4, Kust 3, Vinkelhöfer 3
Nejlepší střelci Jičína: Babák 9/4, Rychna 3, Král 3, Weintritt 3
Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/5, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 380

Vinkelhöfer proměnil proti Jičínu tři střely.

Foto Hynek Sladký

Přerov – Hranice 40:36 (20:17)
Opravdu štědrý příspěvek pak na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně poputuje z Přerova, kde měření mezi Hanáky a Hranicemi skončilo za stavu 40:36! O svém vítězství rozhodli v utkání, které se hrálo prakticky bez obran, házenkáři Přerova v poslední patnáctiminutovce. Do té doby se oba týmy přetahovaly o asi jednobrankové vedení. Více odskočit soupeři se domácím podařilo jen před přestávkou (20:17). Často se vylučovalo, většinou však za nevhodné připomínky k rozhodnutím rozhodčích spíš než za nedovolené zákroky. Kovařík, Tiller a Kavka pak v poslední desetiminutovce doslova zasypali branku hostů. Odpovídal jen Stržínek a i na něj dokázal několikrát vyzrát domácí brankář Štolcar. Možná jen málokdo vzhledem k dosavadním výsledkům Přerova čekal, že první body urvou házenkáři z Hané právě při derby proti Hranicím. Jejich výkon v závěru utkání byl ale jednoznačný.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 16/3, Zemánek 7, Kovařík 6, Tiller 6
Nejlepší střelci Hranic: Čadra 10, Rachač 7, Magrla 7/7
Sedmimetrové hody: 3/3 – 7/7, vyloučení: 7 (ČK Valášek) – 3 (ČK Brož), rozhodčí: Kavulič, Skružný

Frýdek – Místek – Lovosice 24:27 (14:14)
S jediným bodem na kontě zůstávají házenkáři Frýdku a navíc díky dnešnímu vítězství Přerova padají na poslední příčku. Přitom na konci prvního poločasu se jim podařil příznivý obrat. Celých pětadvacet minut prohrávali a to dokonce o pět branek, v závěru poločasu ale Dyba s Kalousem a Hladkým zajistili vyrovnání na poločasových 14:14. V úvodu druhé půle si zase vytvořili hosté dvoubrankový náskok, ve 42. minutě bylo ale opět vyrovnáno a až do začátku poslední desetiminutovky se obě družstva přetahovala o minimální náskok. Potom hra ztratila plynulost, často se přerušovalo. Lépe se s tím ale popasovali Lovosičtí. Minutu před koncem vedli už o šest branek (21:27), v závěru dovolili Frýdku už jen korekci.

Nejlepší střelci Frýdku: Kalous 6, Hes 5/2, Dyba 5
Nejlepší střelci Lovosic: Landa 6, Motl 5/1, Brecko 5/1
Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/2, vyloučení: 5 (ČK Vacula) – 9 (ČK Chroustovský), rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 312

Momentka z bojovného utkání mezi Lovosicemi a Frýdkem.