10.11.2012 otevřeno: 2189 x

Mistrovské Zubří nestačilo na Karvinou, Dukla deklasovala Kopřivnici

Dvě podvečerní utkání přinesla dvě vítězství domácích celků. Dukla porazila desetibrankovým rozdílem Kopřivnici, Zubří podlehlo o dvě branky v Karviné.

Tipgames extraliga – 9. kolo

Dukla – Kopřivnice 31:21(16:10)
Utkání mezi Duklou a Kopřivnicí bylo jasnou záležitostí. Začalo jí být asi v desáté minutě, kdy se zaseknul brankostroj hostujícího celku a domácí Dukla odskočila ze stavu 3:3 na 7:3. Potom už se Kopřivničtí nedokázali ke svému soupeři dostat blíž, než na čtyřbrankový rozdíl. Naopak Kotrč se Šikem propast ve skóre stále zvyšovali. Jiří Gřes pálil ze všech sil. Často ale ztroskotával na dukelské obraně nebo Petržalovi. Deset minut před koncem to bylo už o devět branek (25:16) a tři minuty před závěrečným hvizdem dělilo soupeře dvanáct gólů. V posledních minutách se ještě Reček s Měchýřem vybičovali alespoň ke kosmetické korekci skóre a zápas tak skončil desetibrankovým rozdílem (31:21).

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 6, Petružela 5, Mráz 4
Nejlepší střelci Kopřivnice: Reček 7,Hojník 5, Gřes 4/1
Sedmimetrové hody: 0/0 – 2/2, vyloučení: 3 – 1, rozhodčí: Halada, Točík, diváků: 135

Karviná – Zubří 29:27 (16:14)
Utkání mezi mistry ze Zubří a Karvinou bylo od úvodních minut maximálně vyrovnané. Od začátku však byli o krok napřed domácí házenkáři. V 10. minutě to bylo 6:4 pro Karvinou, pak ale čtyři rychlé branky z rukou zuberských Jurky a Bechného znamenaly obrat ve skóre na 6:8 a další výraznější vedení si vytvořili až ve 28. minutě Karvinští (16:13). O svém vítězství ale domácí rozhodli prakticky už v úseku hry mezi 36. a 43. minutou. Tehdy se Zuberským nedařilo zakončit a náskok domácích narostl na šest branek (22:16). Pak už Valaši jen stahovali manko, domácí si ale stále dokázali udržovat odstup tří, čtyř gólů. Závěrečnými dvěma brankami zkorigovali skóre Aspiridis s Randýskem a uzavřeli tak skóre na konečných 27:29. Stínem utkání je pak červená karta pro Jurku za úder do obličeje při obranném zákroku.

Nejlepší střelci Karviné: Meca 6, Petrovský 6/2, Vančo 5
Nejlepší střelci Zubří: Jurka 6/2, Bechný 4/2, Randýsek 4
Sedmimetrové hody: 2/2 -3/3, vyloučení: 8 (ČK Hanish) – 8 (přímá ČK Jurka), rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 680