28.10.2012 otevřeno: 2446 x

Ve šlágru kola připravil Berka své Lovosice o bod

Velké drama sledovali bíle odění diváci v Lovosicích. Po slibně rozjetém začátku tradičně velmi vyhecovaného utkání brali domácí házenkáři proti Dukle jen bod.

Tipgames extraliga - 8. kolo

Lovosice – Dukla 22:22 (11:12)
Před dnešním zápasem měly Lovosice na kontě jen jednu porážku a jednu remízu, navíc solidní výkony v pohárových zápasech zvedly Severočechům sebevědomí. Naopak Duklu trápila naplněná marodka, a tak favoritem zápasu byli Lovosičtí házenkáři. A hned v úvodu tlačili na Dukelské a po pěti minutách vedli 4:0. Šálek byl neprůstřelný, skóre Dukly otevřel až ze sedmičky Kotrč. Pak se ale Dukla zvedla a po špatném začátku stáhli její hráči manko na 4:5. Rozchytal se Petržala. Ve 14. minutě dokonce Dukla vyrovnala na 5:5. Po šestiminutovém střeleckém půstu se pak Lovosičtí opět konečně probrali, Dukla se ale pořád držela na dostřel. Pražanům začaly fungovat rychlé útoky. Pět minut před přestávkou to bylo 10:10 a do šaten si minimální náskok dokonce odnášeli hráči Dukly. Petržalovi se dařilo i po přestávce a i jeho zásluhou záhy Dukla vedla 14:11. Lovosice ale opět vyrovnaly a pak už se oba týmy přetahovaly o minimální vedení. Dvě minuty před koncem vedly Lovosice o gól, Šálek úspěšně zakročil proti dvěma dukelským střelám a půl minuty před koncem bral trenér Srba time, aby pojistil domácí vítězství. Vlastní chybou se ale nejzkušenější lovosický hráč Berka připravil o míč, Kotrč svou šanci využil a dvě vteřiny před koncem vyrovnal na konečných 22:22.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 6/2, Landa 5, Berka 4
Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 9/2, Mráz 4, Šůstek 2, Syřínek 2, Konšel 2
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Hanák, Novák

Hranice – Plzeň 30:28 (12:10)
Diváci v Hranicích sledovali v neděli dopoledne vynikající házenou, kterou předváděly obě strany. Začátek zápasu byl ze strany domácích trochu nekoncentrovaný. Časté nepřesné přihrávky a uspěchaná zakončení ale předváděla obě družstva. První poločas utkání byl tak velmi vyrovnaný a i o přestávce měli domácí na svém kontě jen dvoubrankový náskok. Ve druhé půli se předváděli oba brankáři, výborný výkon podal i Rachač v domácím dresu. V 50. minutě vedli domácí už o čtyři branky. V závěru ale hosté tažení Bečvářem postupně korigovali domácí náskok a nakonec podlehli Hranicím jen těsně, o dvě branky.

Nejlepší střelci Hranic: Rachač 10, Galus 8/3, Magrla 4/1
Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 7/1, Horký 6, Tonar 4/1
Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/2, vyloučení: 6 – 5, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 440