27.10.2012 otevřeno: 2055 x

Brno je k nezastavení, Přerov čeká na první body

Zubří i Brno porazily své soupeře "o parník", v Jičíně ztratili Frýdečtí bod v posledních sekundách. Královopolští tak neochvějně drží svou pozici v čele tabulky, Přerov se krčí bez bodu na posledním místě.

Tipgames extraliga – 8. kolo

Zubří – Přerov 37:22 (20:12)
Valaši měli do utkání raketový start. Na konci první desetiminutovky vedli 8:3, pět minut před přestávkou byl rozdíl ve skóre sedmibrankový. Hosté nedokázali za celou dobu utkání zásadněji zdramatizovat. Domácím se dařilo střelecky a na začátku druhého poločasu pětibrankovou sérií zvýšili svůj náskok na třináct gólů. Ani to jim ale nestačilo a v závěru ještě rozdíl zvětšili. Skórovali hlavně Jurka s Horutem. Přerovský Kavka sice byl úspěšný sedmkrát, Přerovští ale i tak stále čekají na první letošní extraligové body.

Nejlepší střelci Zubří: Jurka 9, Horut 5, Mičkal 4, Večeřa 4
Nejlepší střelci Přerova: Kavka 7, Pernička 4, Konal 3, Kovařík 3
Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/4, vyloučení: 5 - 1, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 600

Kopřivnice – Brno 24:30 (6:15)
Brno zatím letí letošní extraligovou sezónou jako kometa (a to ještě lépe než ta brněnská hokejová). Kraluje tabulce a zatím neprohrálo. Už první poločas v Kopřivnici Brňané ovládli. Domácí jim cestu za vítězstvím usnadňovali častým neproměňováním svých střeleckých pokusů. K tradičním střeleckým oporám Brna Hubáčkovi s Hastíkem se přidal ještě Dostalík. O přestávce to bylo 6:15. V závěru zápasu se Kopřivnice, v jejímž dresu nejpřesněji mířili Hojník s Gřesem, zvedla. Korigovala ztrátu na rozdíl pěti branek. Koncovka ale zase patřila Brnu, které vybojovalo vítězství 30:24.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Hojník 8/3, Gřes 6/2, Reček 5
Nejlepší střelci Brna: Dostalík 8, Hastík 6, Hubáček 4/2
Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3, vyloučení: 6 - 8, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 320

Jičín – Frýdek-Místek 27:27 (14:16)
Nejnapínavějším utkáním sobotního večera bylo měření mezi Jičínem a Frýdkem. Přitom první dvacetiminutovka se vyvíjela jednoznačně ve prospěch hostujících házenkářů. I přes snahu Tomáše Babáka vedli Frýdečtí ve 22. minutě o šest branek (8:14). Do kabin si ale odnášeli hosté jen dvoubrankový náskok a druhý poločas už se vyvíjel maximálně vyrovnaně. Ve 37. minutě vyrovnal Král. Ještě minutu před koncem zápasu vedli házenkáři Frýdku o tři branky, nakonec jim ale patřil pouze bod. Vlastními chybami se opakovaně připravili o míč a dvě vteřiny před koncem Kvasnička vyrovnal.

Nejlepší střelci Jičína: Naimann 11/4, Král 4, Kvasnička 4
Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 6, Kichner 6, Hladký 5
Sedmimetrové hody: 8/7 – 1/0, vyloučení: 3 – 6 (ČK Kalous), rozhodčí: Halada, Točík, diváků: 530