21.10.2012 otevřeno: 1776 x

Frýdek stále čeká na první body

Plzeň v závěru televizního utkání zdrtila Zubří, Frýdek stále ještě nevybojoval ani jediný bod a v tabulce je tak předposlední. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 7. kolo

Plzeň – Zubří 27:21 (9:11)

Zubřany v televizním utkání dlouho držel Orság, na dálku soupeřil s Motlíkem strážícím branku Plzně. Přes množství šancí kolem 10. minuty diváci mnoho branek neviděli, ať už díky zákrokům brankářů nebo díky střelecké nepřesnosti obou stran. Dlouho si udržovala Plzeň asi dvou až tříbrankový náskok, kolem 20. minuty ale začali Západočeši trochu chybovat a Zubří se trpělivou hrou dotáhlo na rozdíl gólu. Po oddechovém čase změnili Plzeňští obranný systém, ani pak se jim ale nepodařilo soupeři odskočit na větší rozdíl, naopak Zubří z ruky Bechného srovnalo na 8:8 pět minut před přestávkou. Minutu před koncem poločasu šli Vlaši dokonce do dvoubrankového vedení. Úvod druhé půle Plzni vyšel, po třech minutách hry bylo opět srovnáno. Zubří ale dokázalo využít plzeňského oslabení, dobrých zákroků Orsága a vybudovalo si záhy tříbrankové vedení. Potom ale přišla slabá chvilka týmu ze Zubří, ze stavu 13:16 otočili Plzeňští skóre na 22:18 a do konce zbývalo jen pět minut. Zubří hrálo vabank, ale Tonar s Bečvářem se prosazovali i na agresivní zuberskou obranu. Zubřany nepustili Západočeši v závěru už téměř k ničemu a pohlídali se možná vzhledem k průběhu zápasu až nečekaně vysoké vítězství.

FOTOGALERIE zde

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 6, Tonar 4/1, Horký 3, ŠIndelář 3
Nejlepší střelci Zubří: Jurka 9, Večeřa 3, Horut 2, Bechný 2/1
Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/1, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 310

Momentka z utkání Plzeň - Zubří.

Foto Hynek Sladký

Frýdek – Místek – Hranice 21:36 (12:21)

Frýdek byl Hranickým rovnocenným soupeřem jen v úvodních minutách zápasu. V 10. minutě vedly už Hranice o tři branky a v útoku i obraně Frýdek přehrávaly. Ještě ve 20. minutě Frýdečtí dokázali vyrovnat na 10:10 zásluhou Kichnera, v závěru poločasu ale propadli. O přestávce prohrávali už 12:21 a ve druhé půli už si hraničtí házenkáři náskok jen hlídali. Nakonec domácí házenkáře Hranice porazily rozdílem patnácti gólů 36:21 a házenkáři Frýdku se tak stále bez bodu krčí na poslední příčce tabulky.

Nejlepší střelci Frýdku: Hes 5, Dyba 4, Vacula 4/1
Nejlepší střelci Hranic: Galus 11/1, Racha4 8, Čadra 4
Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/1, vyloučení: 5 – 5 (ČK Rachač), rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 386

Rachač si dnes za své obranné zákroky vykoledoval červenou kartu. Na snímku brání ve střelbě Kichnerovi.