20.10.2012 otevřeno: 2847 x

Brno před osmi stovkami diváků obhájilo čelo tabulky

O první místo v průběžné tabulce nejvyšší mužské soutěže se dnes utkala pražská Dukla s Brnem. V měření zástupců dvou největších měst republiky byli úspěšnější Jihomoravané.

Tipgames extraliga – 7. kolo

Brno – Dukla 26:22 (11:7)

V Brně se dnes hrálo o první příčku tabulky a k velkému nadšení rozrůstajícího se brněnského fanklubu se na dnešek nejlépe vyspal brankář Bavlnka. Předváděl neuvěřitelné zákroky a přiváděl Pražany k šílenství. Střelecky se vedlo dobře Mičolovi, a tak Brno vedlo o přestávce rozdílem čtyř gólů. V druhém poločase byla partie vyrovnanější. Brno někdy vedlo až o sedm branek, ale nakonec svítil při závěrečném hvizdu na ukazateli skóre stejný rozdíl jako o přestávce - čtyři branky. Dukla se zvedla, ale na body jí ani zlepšený výkon nestačil. K duu Mičola – Bavlnka se svými sedmi brankami připojil Hubáček a Brno tak zůstává i po sedmém extraligovém kole neporaženo.

Nejlepší střelci Brna: Mičola 8/2, Hubáček 7/1, Barabáš 3, Dostalík 3
Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 4, Mráz 3/1
Sedmimetrové hody: 7/4 – 4/3, vyloučení: 8 - 8, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváci: 820

Karviná – Kopřivnice 37:24 (17:11)

Karvinští se ujali vedení v úvodních minutách a za celé utkání se ho nevzdali. Po pětadvaceti minutách hry byl rozdíl ve skóre už propastných deset branek (16:6) a bylo rozhodnuto. Stříleli hlavně Chudoba, Užek a Petrovský, hlasitěji odpovídal jen Krečiřík s Rečkem. Hosté se od začátku zápasu snažili bránit Petrovského osobně, jeho pět branek ale svědčí o jejich nevelké úspěšnosti. O poločase to bylo 17:11 a ve druhé půli už si domácí náskok jen udržovali. Hosté se jen těžko vzmáhali k odpovědi a nakonec v Karviné podlehli třináctibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 7, Mlotek 5, Petrvoský 5, Užek 5, Meca 5
Nejlepší střelci Kopřivnice: Krejčiřík 6, Gřes 4/3, Bukovský 4
Sedmimetrové hody: 3/1 – 5/4, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváci: 380