20.10.2012 otevřeno: 1717 x

Lovosice vybojovaly senzační vítězství, v poháru ale postupuje Vardar

Senzační vítězství nad hvězdným Vardarem vybojovali v odvetě házenkáři ze severu Čech. V prvním utkání ale Lovosičtí prohráli o sedmnáct branek a tak do třetího kola Poháru EHF postoupilo Skopje. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Pohár EHF – 2. kolo, odveta

HK .A.S.A. Město Lovosice - HC Vardar PRO Skopje25:24 (13:6), první utkání 19:36, postupuje Vardar Skopje

V prvním poločase se Makedonci smažili v lovosickém pekle. Před zápasem sice domácí házenkáři měli pouze teoretickou šanci na postup, vždyť ze Skopje si přivezli sedmnáctibrankové manko. Rozhodně ale nerezignovali a právě snad sebevědomí a jistota hostujících házenkářů rozdmýchávala jiskřičku naděje. Brankáři Šálek i Adamík předváděli výborný výkon a za celý první poločas nechali Vardar skórovat jen šestkrát. Ve druhém poločase byli sice úspěšnější házenkáři Vardaru, i tak však v celkovém součtu nastříleli do branky Lovosic méně střel než Severočeši do té makedonské. Lovosice nakonec zaslouženě porazily věhlasný Vardar Skopje 25:24 a vychutnali si zasloužené ovace vyprodané haly. Na postup do dalšího kola Poháru EHF těsné vítězství nestačilo, ale před domácím publikem se lovosičtí házenkáři předvedli v dobrém světle. V odvetě zvítězili 25:24.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 10, Havlovec 3, Sýkora 3
Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/1, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Kaveshnikov, Plotnikov (RUS), diváků: 800

Trenér Lovosic Vojtěch Srba: "Vstupovali jsme do zápasu se sedmnáctibrankovou ztrátu. Uvědomovali jsme si, že to těžko můžeme smazat. Nicméně jsme utkání chtěli odehrát v plné koncentraci a na sto procent a to se nám maximálně povedlo. Měli jsme dobrý pohyb v obraně i v útoku a hlavně v prvním poločase nás fantastickými zákroky podržel Jan Šálek. Dokázali jsme získat až šesti, sedmibrankové vedení. Ve druhém poločase soupeř trochu přidal na obrátkách, ale my jsme až do posledních minut utkání kontrolovali o tři, čtyři branky a až v závěrečných šesti minutách jsme jim povolili korekci na rozdíl jediného gólu, protože jsme neproměnili dva sedmimetrové hody a jeden rychlý útok. Ale výsledku si velmi ceníme a jsme za něj moc rádi."