14.10.2012 otevřeno: 2143 x

Drama v Hranicích, Jičín poprvé prohrál

První porážku v této sezóně inkasoval Jičín v Hranicích. V televizním zápase jednoznačně porazila Dukla Karvinou.

Tipgames extraliga – 6. kolo

Dukla – Karviná 32:27 (18:11)

V televizním utkání proti sobě v neděli dopoledne nastoupily celky, které v uplynulých sezónách pravidelně okupovaly nejpřednější příčky tabulky a jejichž vzájemná měření vždy slibovala velké drama. Omlazený celek Karviné dnes ale neměl síly na výraznější vzdorování pražské Dukle, která do zápasu nastupovala rovněž oslabena o tři klíčové hráče. Náskok si začali domácí budovat hned v úvodních minutách, brzy vedli rozdílem čtyř až pěti gólů a Karviná jen těžko hledala odpověď na domácí sílu. Do šaten si odnášeli hosté už sedmibrankovou ztrátu. Na začátku druhého poločasu náskok Pražanů ještě narostl. Desetiminutovka mezi 40. a 50. minutou vyšla ale lépe hostujícímu celku. Desetibrankovou ztrátu korigovali zásluhou Vanča a Chudoby na šestibrankový rozdíl. Trenér Pauza bral oddechový čas a zastavil tak snižování karvinského manka. Dukla komplexně bránila a Karviná pod tlakem chybovala. Pět minut před koncem už bylo rozhodnuto. Dukla vedla průběžně o šest až osm branek. Vančo sice stále vykřesával jiskřičky naděje, ovšem už opravdu jen teoretické. Minutu před koncem stáhli Karvinští rozdíl na pouhých pět branek, víc se však hostujícímu celku nepodařilo. V prvním letošním měření těchto dvou celků tak vybojovala vítězství 32:27 Dukla.

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 7/3, Mráz 5, Šůstek 5
Nejlepší střelci Karviné: Vančo 8, Mlotek 6, Chudoba 5/2
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/2, vyloučení: 6 - 3, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků:

Hranice – Jičín 27:26(12:12)

O poznání větší drama než v ruzyňské hale sledovali diváci v Hranicích. Tam zavítali házenkáři Jičína a prakticky po celý první poločas se s domácími přetahovali o jednobrankový náskok. Kdykoliv jeden celek chyboval a dal tak šanci soupeři odskočit na výraznější rozdíl, nedokázal toho ani jeden z týmů využít a minimální vedení se tak přelévalo pravidelně e strany na stranu. Vyrovnanému průběhu odpovídalo i poločasové skóre 12:12 a ani ve druhé půli se nedokázalo žádné z družstev soupeři utrhnout. Utkání spělo do dramatického závěru a toho se fanoušci i dočkali. Dvě minuty před koncem bylo vyrovnáno a trenér Babák bral oddechový čas. Šedesát vteřin před závěrečným hvizdem ale Brož poslal Hranice do vedení 27:26 a tento náskok už pak v infarktové koncovce domácí uhájili. Hraničtí tak neumožnili Východočechům přeskočit tým Brna v čele tabulky a dva body připsali na své konto.

Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 5/2, Čadra 5, Tůma 4, Šíra 4
Nejlepší střelci Jičína: Babák 9/4, Brchaň 4, Weintritt 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3, vyloučení: 10 (ČK Šíra) – 7 (ČK Bareš), rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 335